Pamätné medaile a razby zo zaujímavých lokalít v ČR / SR
Z naší produkce
Malkia Park tygrMalkia Park tygrražba č. 097SKMalkia Park tygr
Brány záchrannej stanice MALKIA Park v Orechovej Potôni sme prvýkrát otvorili 3. júna 2016. Naším prvoradým cieľom je vytvorenie čo najoptimálnejších životných podmienok pre zvieratá, ktoré zachraňujeme z cirkusov a z nevhodných pomerov v domácich chovoch.
Malkia Park medved hnědýMalkia Park medved hnědýražba č. 096SKMalkia Park medved hnědý
Brány záchrannej stanice MALKIA Park v Orechovej Potôni sme prvýkrát otvorili 3. júna 2016. Naším prvoradým cieľom je vytvorenie čo najoptimálnejších životných podmienok pre zvieratá, ktoré zachraňujeme z cirkusov a z nevhodných pomerov v domácich chovoch.
LiptovLiptovražba č. 095SKLiptov
Strachanovka Hotel sa nachádza na začiatku hojne navštevovanej Jánskej doliny, v malebnom kraji Liptov. Známy je svojimi krásami, termálnymi prameňmi a skvelými možnosťami celoročného využitia nielen na relax a oddych ale aj na lyžovanie, cykloturistiku, skialpinizmus a vodné športy.
kostol sv. Štefana Kráľakostol sv. Štefana Kráľaražba č. 094SKkostol sv. Štefana Kráľa

Trenčianske Teplice - kostol sv. Štefana Kráľa - rímskokatolický kostol, vysvätený roku 1888 na deň sv. Štefana, prvého uhorského kráľa. - kostol je novovymaľovaný, strop vyrezávaný drevenný. Oltár je jednoduchý, tak isto aj križová cesta je tvorená z jednoduchých drevených obrazov.

Kostol Nanebovzatia Panny Márie v Rajeckých TepliciachKostol Nanebovzatia Panny Márie v Rajeckých Tepliciachražba č. 093SKKostol Nanebovzatia Panny Márie v Rajeckých Tepliciach
V minulosti slúžil tento neogotický kostolík, týčiaci sa priamo vedľa hlavnej cesty z Rajeckých Teplíc do Rajca, na celebrovanie pravidelných nedeľných bohoslužieb v rámci Rímsko-katolíckej cirkvi. Veriaci ho pred 100 rokmi postavili na mieste bývalého cintorína aj pomocou milodarov od obyvateľov okolitých obcí.
Kaplnka Božského srdca JežišovhoKaplnka Božského srdca Ježišovhoražba č. 092SKKaplnka Božského srdca Ježišovho

Kúpeľná kaplnka Božského srdca Ježišovho - kúpeľná kaplnka pri sklenenom moste Jej predchodkyňou bola kaplnka z roku 1760 zasvätená sv. Jánovi Nepomuckému. Stála asi o 100 metrov západnejšie ako dnešná kaplnka. Baroková kaplnka bola veľmi obľúbená. Koncom 19. storočia však už bola opustená a nakoniec zbúraná.

Štrbské plesoŠtrbské plesoražba č. 091SKŠtrbské pleso

Najvyššie položená osada Štrbské Pleso, ktorej pôvodné jadro leží okolo 19,76 hektárového jazera, druhého najväčšieho na slovenskej strane Vysokých Tatier. Od vzniku je turistickým strediskom, neskôr pribúdali liečebné domy a zariadenia pre rekreačný a vrcholový šport. Má výborné dopravné spojenie.

Juraj JánošíkJuraj Jánošíkražba č. 090SKJuraj Jánošík
Máloktorá osobnosť slovenských dejín priťahovala a do dnešných čias priťahuje takú veľkú pozornosť, ako terchovský rodák Juraj Jánošík. „Zbojnícky kapitán“ z prvých rokov 18. storočia sa stal v neskoršom období synonymom boja proti nespravodlivosti a ľudskému útlaku.
   
prehľad pamätných razieb
prehľad pamätných razieb
V síti CMQC je vyraženo
504 ks
98 ks
37 ks
27 ks
8 ks
8 ks
8 ks
7 ks
Ostatné: 131 ks
Zoo a tématické parky: 83 ks
Zámky: 82 ks
Lanovky a vrcholy: 81 ks
Hrady: 73 ks
Mestá: 69 ks
Cirkevné pamiatky: 67 ks
Múzeá: 54 ks
Reštaurácie a pivovary: 42 ks
Pamätníky: 13 ks

Vitajte na stránkach oficiálnej  pamätnej razby CMQC. Dovoľte, aby sme sa Vám v úvode predstavili. CMQC - Collegium Moneta Qualitatem Comprobantis, vo voľnom preklade z latinčiny znamená: „Spoločnosť vydávajúca medaile s overenou kvalitou“.

Na našich stránkach nájdete nielen prehľadný katalóg našej razby, ale aj užitočné informácie, rady a tipy na zaujímavé výlety. Budeme radi, ak sa nám podarí vás inšpirovať kam s nami vyraziť.

 

Dovoľte nám vysvetliť rozdiel medzi pojmami oficiálna pamätná razba, mince, medaile, žetón a razba. Na začiatku našej existencie sme používali slovo mince, oficiálne pamätné mince, prípadne pamätné mince a domnievali sme sa (niektorí sa stále domnievajú), že slovo mince vystihuje náš zámer vytvárať kvalitný razený suvenír v mincovej kvalite na turisticky zaujímavých miestach.
Samozrejme, že mince musia mať nominálnu hodnotu a predovšetkým právo emisie mincí na našom území má len Národná banka Slovenska.

Pri slove medaile však vzniká dojem „placky“ na krk za víťazstvo. Týmto teda ešte raz nerazíme mince, ale oficiálnu pamätnú razbu CMQC. Ďalšou častou otázkou je, čo znamená slovo oficiálna. V prípade oficiálnej pamätnej razby CMQC sa jedná o to, že razba je schválená majiteľom či prevádzkovateľom daného miesta, kde si ju môžete aj priamo zakúpiť.

Na záver: „MY RAZÍME – VY VYRAZTE !